Breaking News :

नेपाली कांग्रेसको ‘छाया सरकार’ गठन, यस्तो छ कांग्रेसको छाया सरकार

नेपाली कांग्रेसले ‘छाया सरकार’ गठन गरेको छ ।

कांग्रेस सभापति एवं संसदीय दलका नेता शेरबहादुर देउवाले सोमबार छायाँ सरकार गठन गरेका हुन् ।

नेपाली कांग्रेस संसदीय दलको विधानको धारा ९ को उपधारा (५) (क) बमोजिमको छाया सरकारकारुपमा क्रियाशील रही कार्यसम्पादन गर्नका लागि मन्त्रालयस्तरीय समन्वय समिति गठन गरिएको जनाइएको छ ।

कांग्रेसले मन्त्रालयगत काम–कारबाहीको निगरानी गर्न छाया सरकार गठन गरेको हो । कांग्रेसले यसअघि नै छाया सरकार बनाउने निर्णय गरेको थियो ।

यस्तो छ कांग्रेसको छाया सरकार

१. ऊर्जा, जलस्रोत तथा सिँचाइ

ज्ञानेन्द्रबहादुर कार्की (संयोजक)

सत्यनारायण खनाल (सदस्य)

ज्ञानकुमारी छन्त्याल (सदस्य)

 

२. परराष्ट्र मन्त्रालय

डा. नारायण खड्का (संयोजक)

डा. अमेरशकुमार सिंह (सदस्य)

दिव्यमणि राजभण्डारी (सदस्य)

 

३. अर्थ मन्त्रालय

डा. मी नेन्द्र रिजाल (संयोजक)

मीना पाण्डे (सदस्य)

विनोदकुमार चौधरी (सदस्य)

 

४. गृह मन्त्रालय

दिलेन्द्रप्रसाद बडू (संयोजक)

रमेशजंग रायमाझी (सदस्य)

महेन्द्रकुमारी लिम्बू (सदस्य)

 

५. सहरी विकास मन्त्रालय

उमाकान्त चौधरी (संयोजक)

मीनाक्षी झा (सदस्य)

रामबहादुर विष्ट (सदस्य)

 

६. युवा तथा खेलकुद मन्त्रालय

किशोरसिंह राठौर (संयोजक)

रंगमति शाही (सदस्य)

दुर्गाप्रसाद उपाध्याय (सदस्य)

 

७. उद्योग, वाणिज्य तथा आपूर्ति मन्त्रालय

मीनबहादुर विश्वकर्मा (संयोजक)

विन्दादेवी आले राना (सदस्य)

कर्मा घले (सदस्य)

 

८. शिक्षा, विज्ञान तथा प्रविधि मन्त्रालय

गगनकुमार थापा (संयोजक)

उमेश श्रेष्ठ (सदस्य)

नमिताकुमारी चौधरी (सदस्य)

 

९. खानेपानी मन्त्रालय

सुजाता परियार (संयोजक)

मीना सुब्बा (सदस्य)

नागेन्द्रकुमार राय (सदस्य)

 

१०. स्वास्थ्य तथा जनसंख्या 

पार्वता डि.सी. चौधरी (संयोजक)

सीताराम महतो (सदस्य)

मोहन आचार्य (सदस्य)

 

११. संस्कृति, पर्यटन तथा नागरिक उड्डयन मन्त्रालय

देवेन्द्रराज कँडेल (संयोजक)

प्रकाश स्नेही रसाइली (सदस्य)

प्रमिला राई (सदस्य)

 

१२. श्रम, रोजगार तथा सामाजिक सुरक्षा मन्त्रालय

डा. डिला संग्रौला पन्त (संयोजक)

प्रकाश पन्थ (सदस्य)

 

१३. सन्चार तथा सूचना प्रविधि मन्त्रालय

बहादुरसिंह लामा (संयोजक)

सूर्यबहादुर केसी (सदस्य)

विमला नेपाली (सदस्य)

 

१४. भूमि व्यवस्था, सहकारी तथा गरिबी निवारण मन्त्रालय

लक्ष्मी परियार (संयोजक)

प्रमोदकुमार यादव (सदस्य)

स्मृतिनारायण चौधरी (सदस्य)

 

१५. संघीय मामिला तथा सामान्य प्रशासन मन्त्रालय

अतहर कमाल मुसलमान (संयोजक)

तेजुलाल चौधरी (सदस्य)

धनकुमारी खतिवडा (सदस्य)

 

१६. कृषि तथा पशुपक्षी मन्त्रालय

पद्मनारायण चौधरी (संयोजक)

अनिता देवकोटा (सदस्य)

सरवत आरा खानम हलुवाइनी (सदस्य)

 

१७. महिला, बालबालिका तथा ज्येष्ठ नागरिक मन्त्रालय

उमा रेग्मी (संयोजक)

लालकाजी गुरुङ (सदस्य)

हिरा गुरुङ (सदस्य)

 

१८. रक्षा मन्त्रालय

भीसेनदास प्रधान (संयोजक)

अभिषेकप्रताप शाह (सदस्य)

 

१९. भौतिक पूर्वाधार तथा यातायात मन्त्रालय

सञ्जयकुमार गौतम (संयोजक)

जीपछिरिङ लामा (सदस्य)

देवप्रसाद तिमिल्सिना (सदस्य)

 

२०. वन तथा वातावरण मन्त्रालय

राजेन्द्रकुमार केसी (संयोजक)

मुक्ताकुमारी यादव (सदस्य)

 

२१. कानुन, न्याय तथा संसदीय मामिला मन्त्रालय

राधेश्याम अधिकारी (संयोजक)

merokhabarsathi

Read Previous

मन्त्री ढुंगेल द्वारा गौतमबुद्ध अन्तर्राष्ट्रिय क्रिकेट रंगशालाको निरीक्षण

Read Next

भौतिक पूर्वाधार मात्र विकास होइन : मुख्यमन्त्री पौडेल

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *